Wstęp

Gotowanie jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych przez nas w naszym codziennym życiu. Czasami mamy na to zupełnie mało czasu i zadowalamy się jakimś daniem na szybko w postaci na przykład smażonej kiełbasy z dodatkiem pomidorów z cebulką, czasem mamy na to czasu zdecydowanie więcej - jak chociażby w weekendy czy inne wolne od pracy dni. Każdy z nas ma różne podejście do gotowania - jedni lubią je mniej, inni bardziej. Dla jednych nie stanowi absolutnie najmniejszego problemu przygotowywanie fajnych posiłków codziennie, a są także i tacy, którzy jakiekolwiek gotowanie maja w bardzo głębokim poważaniu i wolą zjeść na mieście, a nie sterczeć przy garach. http://pluszdrowia.pl/informacja/6/platnosci-i-dostawa

Tag: internetowy sklep bezglutenowy

Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa Coraz częściej słyszymy o diecie bezglutenowej, aby ją lepiej poznać musimy na początku odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest gluten? Gluten jest białkiem, jakie znajduje się w wielu roślinach. Gluten znajdziemy w pszenicy, życie lub w produktach z owsem. Dieta bezglutenowa to dieta lecznicza, czasami wręcz konieczna do normalnego funkcjonowania. Dieta w tym wypadku nie ma za zadnie wysmuklić nam sylwetkę tylko wspomóc normalnie funkcjonować bez przykrych dolegliwości. Dieta bez glutenu powinna być wprowadzona przede wszystkim dla osób z nietolerancją białka lub chorych na celiakię. Dieta bezglutenowa w przypadku choroby musi być stosowana przez całe życie, tylko tak chory może normalnie funkcjonować. Dieta bezglutenowa to duży wysiłek, ponieważ chory może kosztować tylko niektórych produktów, takich, które nie mają w swym składzie glutenu. Trzeba ogromnej wiedzy na temat glutenu, aby skutecznie zastąpić go zdrowymi zamiennikami i tak żyto czy też pszenice możemy zamienić ryżem, kukurydzą, ziemniakiem. Dieta wymaga ogromnego samo zparcia, chory musi uważnie zestawiać produkty i eliminować te, które mu szkodzą. Ten ostatni aspekt jest trudny, ponieważ wiele produktów nie ma na etykiecie wzmianki o glutenie, a posiada go w dużych ilościach. Dieta bezglutenowa jest trudną do zastosowania, z czasem jednak uczymy się z nią żyć, aby dieta była skuteczna watro ją skonsultować z dietetykiem.

O nas

Są także i tacy ludzie, którzy - owszem - lubią gotować i naprawdę potrafią to robić, aczkolwiek nie znoszą robić tego na co dzień. Sami o sobie mówią, że muszą mieć po prostu natchnienie do gotowania, bo inaczej nic z tego nie będzie. Gotujemy głównie dlatego, że musimy jeść, ale także i dlatego, że bardzo lubimy jeść dobre rzeczy.