Wstęp

Gotowanie jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych przez nas w naszym codziennym życiu. Czasami mamy na to zupełnie mało czasu i zadowalamy się jakimś daniem na szybko w postaci na przykład smażonej kiełbasy z dodatkiem pomidorów z cebulką, czasem mamy na to czasu zdecydowanie więcej - jak chociażby w weekendy czy inne wolne od pracy dni. Każdy z nas ma różne podejście do gotowania - jedni lubią je mniej, inni bardziej. Dla jednych nie stanowi absolutnie najmniejszego problemu przygotowywanie fajnych posiłków codziennie, a są także i tacy, którzy jakiekolwiek gotowanie maja w bardzo głębokim poważaniu i wolą zjeść na mieście, a nie sterczeć przy garach.

Tag: kogoś

Ugotować kogoś na miękko

Ugotować kogoś na miękko Ugotować na miękko można przede wszystkim jajka – z tym zresztą w pierwszej chwili takie wyrażenie nam się kojarzy. Często jednak odnosimy je również do naszych życiowych sytuacji. O ugotowaniu kogoś na miękko mówimy wówczas, kiedy w jakiś sposób udało nam się na nim za coś odegrać, zemścić. Jest to działanie jak najbardziej świadome i celowe. Z pełną premedytacją zachowujemy się tak, aby kogoś, kto nam z określonych powodów mocno zalazł za skórę, pogrążyć. Sytuacje takie zdarzają się na przykład w naszym miejscu pracy, kiedy chociażby ktoś zgarnął pochwały i przysłowiową śmietankę za coś, czego wcale nie zrobił, tylko po prostu wykorzystał bezczelnie efekty naszej ciężkiej pracy. Wtedy za wszelką cenę staramy się udowodnić przełożonym i współpracownikom, że ta osoba nie jest wcale tak kompetentna, jak chciałaby być postrzegana. Chcemy udowodnić, że sama czegoś nie zrobiła, ponieważ tak naprawdę nie umiałaby tego zrobić, a przy okazji chwalenie jej jest rzeczą jak najbardziej nie na miejscu.

O nas

Są także i tacy ludzie, którzy - owszem - lubią gotować i naprawdę potrafią to robić, aczkolwiek nie znoszą robić tego na co dzień. Sami o sobie mówią, że muszą mieć po prostu natchnienie do gotowania, bo inaczej nic z tego nie będzie. Gotujemy głównie dlatego, że musimy jeść, ale także i dlatego, że bardzo lubimy jeść dobre rzeczy.