Wstęp

Gotowanie jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych przez nas w naszym codziennym życiu. Czasami mamy na to zupełnie mało czasu i zadowalamy się jakimś daniem na szybko w postaci na przykład smażonej kiełbasy z dodatkiem pomidorów z cebulką, czasem mamy na to czasu zdecydowanie więcej - jak chociażby w weekendy czy inne wolne od pracy dni. Każdy z nas ma różne podejście do gotowania - jedni lubią je mniej, inni bardziej. Dla jednych nie stanowi absolutnie najmniejszego problemu przygotowywanie fajnych posiłków codziennie, a są także i tacy, którzy jakiekolwiek gotowanie maja w bardzo głębokim poważaniu i wolą zjeść na mieście, a nie sterczeć przy garach.

Tag: makaron

Makarony

Makarony Makarony kojarzą nam się zazwyczaj z kuchnią włoską, której nieodłączny element stanowią od zawsze. Kojarzą nam się także z tymi produktami, których nie powinniśmy jeść, jeśli zależy nam na zachowaniu szczupłej sylwetki. Wciąż pokutuje przekonanie, że makarony są wysokokaloryczne. I tu nie ma niczego bardziej mylnego. Makarony nie tuczą – stają się tuczącym daniem dopiero w połączeniu z tłustymi dodatkami. Podane z warzywami czy chudym mięsem stanowią pełnowartościowy i bardzo zdrowy posiłek. A zatem nie one tuczą, tylko co najwyżej co poniektóre dodatki do nich. W sklepach mamy do wyboru naprawdę mnóstwo różnych odmian makaronów – spaghetti, rurki (penne), kokardki, chińskie, kolanka, wstążeczki, muszelki czy też malutkie gwiazdeczki znakomite jako dodatek do mlecznych zupek dla naszych milusińskich. Możemy kupić makarony normalne, jasne, ale bardzo modne są ostatnio te wykonane pełnego ziarna, mają one ciemniejszą, brązową barwę (chociaż w smaku, moim zdaniem, żadna z nich rewelacja).

O nas

Są także i tacy ludzie, którzy - owszem - lubią gotować i naprawdę potrafią to robić, aczkolwiek nie znoszą robić tego na co dzień. Sami o sobie mówią, że muszą mieć po prostu natchnienie do gotowania, bo inaczej nic z tego nie będzie. Gotujemy głównie dlatego, że musimy jeść, ale także i dlatego, że bardzo lubimy jeść dobre rzeczy.