Wstęp

Gotowanie jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych przez nas w naszym codziennym życiu. Czasami mamy na to zupełnie mało czasu i zadowalamy się jakimś daniem na szybko w postaci na przykład smażonej kiełbasy z dodatkiem pomidorów z cebulką, czasem mamy na to czasu zdecydowanie więcej - jak chociażby w weekendy czy inne wolne od pracy dni. Każdy z nas ma różne podejście do gotowania - jedni lubią je mniej, inni bardziej. Dla jednych nie stanowi absolutnie najmniejszego problemu przygotowywanie fajnych posiłków codziennie, a są także i tacy, którzy jakiekolwiek gotowanie maja w bardzo głębokim poważaniu i wolą zjeść na mieście, a nie sterczeć przy garach. szybka kasa

Tag: sos

Ugotować się we własnym sosie

Ugotować się we własnym sosie Czyż każdemu z nas nie zdarzyło się czasem ugotować się we własnym sosie? Czasami tego sosu było więcej, a czasami było go mniej. Co to w ogóle za powiedzenie? Kiedy go używamy? Słowa takie wypowiadamy najczęściej w takich sytuacjach, kiedy nie byliśmy tak do końca uczciwi i szczerzy. Po prostu, pogubiliśmy się we własnych kłamstwach, można wręcz powiedzieć, że sami pod sobą wykopaliśmy dołki i w nie wpadliśmy. Mieliśmy nadzieję, że coś, co za wszelką cenę chcieliśmy ukryć, nie ujrzy światła dziennego. Ale się wydało i teraz musimy ponieść tego niezbyt przyjemne konsekwencje. Chcieliśmy komuś wyświadczyć tak zwaną niedźwiedzią przysługę, a koniec końców – wyświadczyliśmy ją sobie. Chcieliśmy komuś dokopać i dogryźć – zwróciło się to przeciwko nam. Opracowaliśmy na kimś jakiś plan zemsty za coś, a tak się poukładało, że to nasze cztery litery ucierpiały na tym najbardziej. Ugotować się we własnym sosie to stać się ofiarą swoich własnych, niecnych zamiarów, dlatego uważajmy, jak postępujemy.

O nas

Są także i tacy ludzie, którzy - owszem - lubią gotować i naprawdę potrafią to robić, aczkolwiek nie znoszą robić tego na co dzień. Sami o sobie mówią, że muszą mieć po prostu natchnienie do gotowania, bo inaczej nic z tego nie będzie. Gotujemy głównie dlatego, że musimy jeść, ale także i dlatego, że bardzo lubimy jeść dobre rzeczy.