Wstęp

Gotowanie jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych przez nas w naszym codziennym życiu. Czasami mamy na to zupełnie mało czasu i zadowalamy się jakimś daniem na szybko w postaci na przykład smażonej kiełbasy z dodatkiem pomidorów z cebulką, czasem mamy na to czasu zdecydowanie więcej - jak chociażby w weekendy czy inne wolne od pracy dni. Każdy z nas ma różne podejście do gotowania - jedni lubią je mniej, inni bardziej. Dla jednych nie stanowi absolutnie najmniejszego problemu przygotowywanie fajnych posiłków codziennie, a są także i tacy, którzy jakiekolwiek gotowanie maja w bardzo głębokim poważaniu i wolą zjeść na mieście, a nie sterczeć przy garach.

Nabiał

Nabiał Naszej codziennej diety nie potrafimy sobie nawet wyobrazić bez nabiału. Są tacy, co za nabiałem generalnie niezbyt przepadają, aczkolwiek naprawdę ciężko całkowicie wyeliminować go z listy spożywanych artykułów. Pod pojęciem nabiał rozumiemy zazwyczaj następujące produkty – sery, mleko, śmietanę, jogurty, masło i margarynę. Generalnie rzecz biorąc wszystko to, co zostało wyprodukowane na bazie mleka. Samych serów mamy do wyboru całe mnóstwo odmian – sery białe (tu dzielą się na chude, półtłuste i tłuste), serki topione (w plasterkach lub kosteczkach) oraz sery żółte, których gatunków mamy do dyspozycji zdecydowanie najwięcej (je także zakupimy albo w plasterkach, albo w postaci gotowych kawałków, dostępne są także opakowania z żółtym serem tartym). Mleka i śmietany możemy zakupić w przeróżnych wersjach – z dużą albo niską zawartością tłuszczu, albo też w wersji odtłuszczonej. Co się zaś dotyczy masła, to takiego prawdziwego możemy teraz w sklepach spożywczych ze świeczką sobie szukać.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
O nas

Są także i tacy ludzie, którzy - owszem - lubią gotować i naprawdę potrafią to robić, aczkolwiek nie znoszą robić tego na co dzień. Sami o sobie mówią, że muszą mieć po prostu natchnienie do gotowania, bo inaczej nic z tego nie będzie. Gotujemy głównie dlatego, że musimy jeść, ale także i dlatego, że bardzo lubimy jeść dobre rzeczy.