Wstęp

Gotowanie jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych przez nas w naszym codziennym życiu. Czasami mamy na to zupełnie mało czasu i zadowalamy się jakimś daniem na szybko w postaci na przykład smażonej kiełbasy z dodatkiem pomidorów z cebulką, czasem mamy na to czasu zdecydowanie więcej - jak chociażby w weekendy czy inne wolne od pracy dni. Każdy z nas ma różne podejście do gotowania - jedni lubią je mniej, inni bardziej. Dla jednych nie stanowi absolutnie najmniejszego problemu przygotowywanie fajnych posiłków codziennie, a są także i tacy, którzy jakiekolwiek gotowanie maja w bardzo głębokim poważaniu i wolą zjeść na mieście, a nie sterczeć przy garach.

Ugotować się we własnym sosie

Ugotować się we własnym sosie Czyż każdemu z nas nie zdarzyło się czasem ugotować się we własnym sosie? Czasami tego sosu było więcej, a czasami było go mniej. Co to w ogóle za powiedzenie? Kiedy go używamy? Słowa takie wypowiadamy najczęściej w takich sytuacjach, kiedy nie byliśmy tak do końca uczciwi i szczerzy. Po prostu, pogubiliśmy się we własnych kłamstwach, można wręcz powiedzieć, że sami pod sobą wykopaliśmy dołki i w nie wpadliśmy. Mieliśmy nadzieję, że coś, co za wszelką cenę chcieliśmy ukryć, nie ujrzy światła dziennego. Ale się wydało i teraz musimy ponieść tego niezbyt przyjemne konsekwencje. Chcieliśmy komuś wyświadczyć tak zwaną niedźwiedzią przysługę, a koniec końców – wyświadczyliśmy ją sobie. Chcieliśmy komuś dokopać i dogryźć – zwróciło się to przeciwko nam. Opracowaliśmy na kimś jakiś plan zemsty za coś, a tak się poukładało, że to nasze cztery litery ucierpiały na tym najbardziej. Ugotować się we własnym sosie to stać się ofiarą swoich własnych, niecnych zamiarów, dlatego uważajmy, jak postępujemy.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
O nas

Są także i tacy ludzie, którzy - owszem - lubią gotować i naprawdę potrafią to robić, aczkolwiek nie znoszą robić tego na co dzień. Sami o sobie mówią, że muszą mieć po prostu natchnienie do gotowania, bo inaczej nic z tego nie będzie. Gotujemy głównie dlatego, że musimy jeść, ale także i dlatego, że bardzo lubimy jeść dobre rzeczy.