Wstęp

Gotowanie jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych przez nas w naszym codziennym życiu. Czasami mamy na to zupełnie mało czasu i zadowalamy się jakimś daniem na szybko w postaci na przykład smażonej kiełbasy z dodatkiem pomidorów z cebulką, czasem mamy na to czasu zdecydowanie więcej - jak chociażby w weekendy czy inne wolne od pracy dni. Każdy z nas ma różne podejście do gotowania - jedni lubią je mniej, inni bardziej. Dla jednych nie stanowi absolutnie najmniejszego problemu przygotowywanie fajnych posiłków codziennie, a są także i tacy, którzy jakiekolwiek gotowanie maja w bardzo głębokim poważaniu i wolą zjeść na mieście, a nie sterczeć przy garach. chwilówki bez bik Maciej Fiedler

Zaraz się ugotuję!

Zaraz się ugotuję! Kiedy na dworze jest upalnie, kiedy nie ma czym oddychać i nie ma absolutnie żadnego przepływu powietrza, nie czujemy się najlepiej i wówczas często mówimy, że zaraz się ugotujemy. Pocimy się niczym prosiaczki, jest nam duszno, cały dzień najchętniej spędzilibyśmy gdzieś nad woda, a jeśli to jest z jakiś względów niemożliwe – to chociażby we własnej wannie wypełnionej chłodną, przyjemną wodą. Gotujemy się od gorąca w upalne dni nie tylko siedząc w domu, chociaż przebywać w swoich czterech katach w taką pogodę jest zdecydowanie najlepiej. Upał najbardziej daje nam w kość w pracy czy też w środkach komunikacji masowej. Nie lubimy wtedy w ogóle nigdzie wychodzić, bo nadmiar słońca po prostu nas roztapia i czujemy się – no właśnie – jak ugotowani. No, podobno niektórzy lubią, kiedy z nieba leje się żar, a kreska na termometrze przekracza trzydzieści stopni, ale to chyba rzadko spotykane przypadki. Zazwyczaj bardzo lubimy, gdy jest ciepło, ale upałów nie znosimy, bo są one strasznie męczące.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
O nas

Są także i tacy ludzie, którzy - owszem - lubią gotować i naprawdę potrafią to robić, aczkolwiek nie znoszą robić tego na co dzień. Sami o sobie mówią, że muszą mieć po prostu natchnienie do gotowania, bo inaczej nic z tego nie będzie. Gotujemy głównie dlatego, że musimy jeść, ale także i dlatego, że bardzo lubimy jeść dobre rzeczy.